Ludzie Post

Brotopia – Katrina Lake

Ma 36 lat, stworzyła firmę wartą 3 miliardy dolarów i została najmłodszą kobietą, która wprowadziła swoją firmę na giełdę! Sukces jej firmy Stitch Fix dał jej 55 miejsce na liście Forbes najbogatszych kobiet Ameryki, które samodzielnie dorobiły się majątku.

Czytaj dalej
Ludzie Post

Brotopia – Susan Fowler

Susan Fowler kojarzona jest z Uberem. Jej wpis na blogu o tym jakiego traktowania i molestowania doświadczyła w tej firmie wywołał burzę w Dolinie Krzemowej. Do tego wyznania przyłączyły się kolejne kobiety dając początek ruchowi #MeToo. Dzięki jej wyznaniu Uber został zmuszony do przekształcenia swojej kultury organizacyjnej i oddania sprawiedliwości źle traktowanym pracowniczkom. Jest autorką bardzo ciekawej książki o mikroserwisach. Aktualnie jest opiniotwórczym redaktorem w dziale technologii The New York Times.

Czytaj dalej
Ludzie Post

Brotopia. Emily Chang

Ta książka jest wynikiem ponad dwustu wywiadów z ludźmi ze świata technologii. Część z nich była przygotowana przy okazji moich obowiązków w Bloombergu, ale znakomita większość to oryginalne rozmowy przeprowadzone z myślą o tej książce. Były to wywiady między innymi z Sheryl Sandberg, Marissą Mayer, Susan Fowler, Niniane Wang, Ellen Pao, Katriną Lake, Reidem Hoffmanem, Evanem Williamsem, Dickiem Costolo, Maxem Levchinem, Stewartem Butterfieldem, Johnem Doerrem oraz mnóstwem innych osób.

Czytaj dalej